נצרת אבל אחרת – טיול מקיף ומרתק בעיר העתיקה בנצרת

דרגת קושי : קל

סוג הטיול : רגלי

ציוד למטייל : נעלים נוחות, כובע, מים, אלכוג'ל ומסיכה

התחייבות : עד 20 משתתפים

תיאור המסלול :

נצרת, בירת הגליל, ידועה כאחת מהערים המרתקות בארץ ישראל. לקראת חג המולד מתמלאת העיר בצליינים וישראלים רבים אשר מגיעים לספוג את אווירת החג המיוחדת. אולם בשאר ימות השנה  נעים  ונוח לטייל בסמטאות הציוריות בעיר העתיקה ולגלות את אוצרותיה המיוחדים. 

נצרת אבל אחרת – טיול מקיף ומרתק בעיר העתיקה בנצרת

ניפגש בכיכר המעיין וניכנס לביקור בכנסיית סנט גבריאל. כנסייה יוונית אורתודוקסית זו היא מהחשובות בכנסיות העיר ובתוכה נובע מעיין בעל חשיבות רבה בנצרות. מכאן נצא לביקור במנהרות המסתור והקטקומבות שבאזור הפטריארכיה היוונית אורתודוקסית(במידה ויהיו פתוחות) ונשמע על היישוב היהודי שהתקיים במקום. נמשיך לביקור בתחנת אל-באבור, תחנת קמח המשמשת היום גם כחנות תבלינים ייחודית. נטייל בסמטאות הציוריות של העיר העתיקה , בין בתי האבן העתיקים, הגלריות ובתי הקפה אשר נפתחו בשוק בשנים האחרונות וכמובן שנגיע גם לדוכני השוק המסורתיים. במידה ויתאפשר ניכנס גם לביקור במסגד הלבן. נגיע לביקור בבזיליקת הבשורה, המתחם הנוצרי קתולי החשוב ביותר בנצרת, נהנה מעבודות האומנות הרבות במתחם ונבין את חשיבות וקדושת המקום. מכאן נמשיך אל אחד מבתי הקפה המסורתיים בעיר כדי לטעום משקה גלילי חם, טעים ומיוחד.  במהלך הסיור נשמע על חשיבות העיר נצרות, השינויים הדמוגרפיים בעיר בעשורים האחרונים, נעמוד על השוני בין הכנסיות של הזרמים השונים בנצרות, נהנה מהשפע הקולינרי העצום ונבין את מקורו וכמובן ניפגש עם תושבי העיר המיוחדת הזאת.

 אתרים בתשלום הכלולים במחיר הטיול: סיור טעימות מלא ומיוחד. עיינר- המשקה ששותים רק בנצרת, מאפים מתוקים מסורתיים, חומוס ופלאפל בניחוח גלילי, מאפה מחיטה מלאה מגולגל עם לבנה, עולש, סומק ועוד

20170213_130926
IMG_20190313_130857
20141030_173023
נצרת 1
20170403_113207