הרצאות

דורון חרותי, בוגר המחלקה לביולוגיה ובוגר תואר שני בלימודי א"י, תרמילאי, חוקר א"י, מורה דרך מוסמך ומדריך טיולים בארץ ובעולם יוביל אתכם בסדרת הרצאות מרתקות אל מסתרי הארץ, המקומות המיוחדים, הדתות והמסורות השונות בא"י ויגלה לכם יעדים שונים בעולם ואת המייחד אותם. ההרצאות מלוות במצגות ובתמונות ייחודיות.

יוסף בן מתתיהו פינת יוספוס פלוויוס

יוסף בן מתתיהו פינת יוספוס פלוויוס

מי אתה יוסף בן מתתיהו? מנהיג או בוגד? היסטוריון וכרונולוג או שקרן? סיפורו וספריו של אחד האנשים השנויים במחלוקת בהיסטוריה היהודית.

מצדה היה או לא היה ואם היה אז מה היה?

מצדה היה או לא היה ואם היה אז מה היה?

סיפור הגבורה ההרואי של לוחמי מצדה על פי יוסף בן מתתיהו זכה להתעניינות ולהכרה בת זמננו. מה נכון ומה בעייתי בסיפור מצדה.

קדושתו של הר הבית

קדושתו של הר הבית

בהרצאה זו ננסה להבין ממה נובעת קדושת ההר ומי העניק לו לראשונה את קדושתו, מהם המסורות היהודיות הקושרות את העם היהודי אליו והאם יש לכך גם הוכחות ארכיאולוגיות ואיך ולמה הפך הר הבית לאזור מקודש באיסלם.

המלך הורדוס ופועלו

המלך הורדוס ופועלו

הורדוס כבש את הארץ בסערה ודאג להפיכתה למקום בוני ופורח. מי היה הורדוס? מהיכן הגיע? האם היה יהודי? ולמה ואיך הפך לבונה המפואר ביותר בהיסטוריה של א"י?

הטמפלרים ותפקידם בהיסטוריה של א

הטמפלרים ותפקידם בהיסטוריה של א"י

הטמפלרים חיו בא"י רק כ-80 שנים ולמרות שהוגלו מכאן בזמן מלה"ע ה-2, השאירו חותם אדיר ותרמו רבות לפיתוח הארץ. מי היו הטמפלרים ומהי המורשת שהשאירו אחריהם?

רכבת העמק כרוניקה של שימור מול הרס (סדרה בת 2 הרצאות)

רכבת העמק כרוניקה של שימור מול הרס (סדרה בת 2 הרצאות)

רכבת העמק או בשמה המקורי התוואי המערבי של הרכבת החיג'אזית פעלה במחצית הראשונה של המאה ה-20 ואז עמדה מלכת. ננסה להבין את חשיבות הרכבת להתפתחות האזור ואת מגמות השימור וההרס משנות ה-50 ועד ימינו (המרצה כתב את עבודת המאסטר שלו בנושא זה).


הרצאות מסביב לעולם

קובה - האי המכושף (סדרה בת 2 הרצאות)

קובה - האי המכושף (סדרה בת 2 הרצאות)

הרצאת היכרות את האי המיוחד הזה שבו מוסיקה מטריפת חושים, ריקודי צ'ה צ'ה צ'ה, סלסה ורומבה, גידולי טבק וסוכר, רום וסיגרים משובחים, שמחת חיים אמתית, כשפים אפריקאים וטקסים דתיים חיים בכפיפה אחת באחד ממעוזי הקומוניזם האחרונים בעולם.

קוסטה ריקה

קוסטה ריקה

שמורות הטבע בקוסטה ריקה הן מהמיוחדות בעולם ובהן מגוון אדיר של צמחים ובעלי חיים. זוהי נקודת המפגש בין צפון ודרום ולעיתים ממפגש זה נוצרים חיים חדשים. שיטוט וירטואלי באזורי הטבע הבלתי נגמרים, בשמורות, בחופים, ביערות העננים וביערות הגשם.

איסלנד ארץ האש והקרח (סדרה של 2 הרצאות)

איסלנד ארץ האש והקרח (סדרה של 2 הרצאות)

המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים יוצר נופים מיוחדים ומגוונים. "האדם אינו אלא תבנית-נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) ואם הנוף כזה, מה ניתן לצפות מהעם האיסלנדי... מסע לאורכה רוחבה ועומקה של הארץ אחת מהארצות המרתקות בעולם.

תאילנד ארץ החיוכים (סדרת הרצאות)

תאילנד ארץ החיוכים (סדרת הרצאות)

בואו נצא לטיול וירטואלי במדינה המושכת את הכמות הגדולה ביותר של מבקרים בעולם. אחרי שנכיר את הדת הבודהיסטית, את בני המקום המיוחדים, את התרבות הססגונית והמרהיבה ואת נופי הטבע המגוונים גם לכם יתחשק תאילנד, גם אם ביקרתם ובוודאי שאם עוד לא.

ברלין, עיר ללא הפסקה (סדרה של עד 6 הרצאות)

ברלין, עיר ללא הפסקה (סדרה של עד 6 הרצאות)

העיר הכי מרגשת באירופה ואחת מהערים המרגשות בעולם. מה הופך את ברלין לאבן שואבת לתיירים מכל רחבי העולם ומה מושך אותנו הישראלים? זהו מסע אל ברלין המוכרת אך בעיקר זו שאינה מוכרת ומסתתרת על המדרכות ובין קירות הבתים. ההרצאות מתאימות גם לאילו שטיילו בברלין וגם לאילו שעדיין לא.